REKLAMA

Komunikacja

Przejścia nie ma. I nie będzie

Opublikowano 20 listopada 2020, autor: M. Kozarowicz

PKP zamknęło przejście dla pieszych przez tory na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Żarach. Powód? Bezpieczeństwo.

Przejście przez torowisko obok ulicy Powstańców Wielkopolskich w Żarach zostało zamknięte. Pracownicy PKP zdemontowali płyty chodnikowe i ustawili barierki. Mieszkańcy Kunic, którzy chodzili tędy na skróty do miasta, teraz muszą iść okrężną drogą przez przejście na ulicy Grunwaldzkiej. Dla okolicznych mieszkańców droga wydłuża się średnio o pół kilometra. Dzieci będą miały przez to dalej do szkoły.

Niebezpiecznie

PKP uznało, że przejście jest zbyt niebezpieczne, chociaż przez ostatnie kilkanaście lat nie doszło na nim do żadnego wypadku.

– Przejście znajdowało się na terenie stacji Żary Kunice. Trzeba zwrócić uwagę, że po przeprowadzonym przez prywatną firmę w Żarach remoncie znajdującej się na stacji bocznicy na  niewykorzystywanych dotąd torach odbywa się regularny ruch pociągów towarowych – informuje Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Dalsze utrzymanie przejścia mogłoby więc powodować zagrożenie. Działania zostały uzgodnione z Urzędem Miasta w Żarach. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje odpowiednio zabezpieczony przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Grunwaldzkiej po drugiej stronie stacji – dodaje R. Śledziński.

PKP nie pozostawia żadnych złudzeń – przejścia nie ma i nie będzie.

Napisz komentarz »