REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Dach, kuchnia i nowa klasa

Opublikowano 20 listopada 2020, autor: jb

Kiedy uczniowie mają naukę zdalną, w żagańskich podstawówkach trwają remonty. Całość kosztować będzie 380 tys. zł.

120 tys. zł to koszt naprawy dachu SP nr 7.

– Przy większych deszczach, woda się po prostu lała. Dach został zaimpregnowany, ale to nie wystarczyło. Nowy będziemy mieć nad małą salą gimnastyczną, świetlicą i stołówką – wymienia dyrektor Dorota Stebelska.

Miasto za naprawę dachu zapłaci 120 tys. zł. W szkole wymieniono też rynny i przeprowadzono prace blacharskie.

Nową kuchnię i stołówkę będzie miała SP nr 2. Wszystkie prace kosztować będą 130 tys. zł.

– To nie jest tylko odświeżenie wnętrza. Chcemy, żeby to były pomieszczenia w dobrym standardzie. Remontowane są także przejścia do pomieszczeń, miejsca do wydawania posiłków, naczyń. W kuchni będą nowe sprzęty – wylicza Mariusz Krugły, naczelnik wydziały oświaty Urzędu Miasta.

Na co dzień z kuchni tej szkoły obiady dowożone były dla uczniów sąsiedniej SP nr 1. Na czas remontu, dla dzieci, które, nawet w trakcie nauki zdalnej korzystają ze szkolnych obiadów, posiłki dla uczniów Dwójki przywożone są z SP nr 4, a dla uczniów Jedynki – z SP nr 5.

 

Wyremontują, wyposażą

Dodatkowa klasa dla dzieci z zerówki przygotowywana jest w SP nr 4. Byłe pomieszczenie gospodarcze przerabiane jest na gabinet, gdzie znajdzie się Izba Pamięci. Dzieci będą miały także osobne, dodatkowe wyjście na dwór. Prace wyceniono na 58 tys. 500 zł.

Szkoła Podstawowa nr 3 będzie miała nową klasę do nauki przyrody. Do szkoły trafiło wyposażenie za ponad 72 tys. zł. Oprócz nowych sprzętów, przeprowadzono generalny remont klasy, z wymianą grzejników.

 – Większość prac już idzie ku końcowi. Najszybciej zakończą się w SP nr 3. Pod koniec listopada lub na początku grudnia, ta sala powinna być już gotowa. Teraz pozostaje nam tylko czekać, aż dzieci wrócą do szkół, bo to wszystko dla nich – mówi M. Krugły.

Napisz komentarz »