REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Moto Santa

Opublikowano 20 listopada 2020, autor: jb

Zbiórkę dla podopiecznych domów dziecka oraz dla dzieci ze szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych organizują pasjonaci motoryzacji z żagańskiego klubu Sagan Moto Vision.

Ogólnokrajową akcję w naszym regionie organizuje klub Sagan Moto Vision z Żagania, współpracujący z klubami 71 Crew z Wrocławia oraz Petrol Heads z Ząbkowic Śląskich.

– Naszym celem jest zebranie i przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci, które tego potrzebują. Nie każdy może spędzić święta tak, jak my – mówią.

Każdy klub odpowiada za zbiórkę środków i pozyskiwanie sponsorów w swoim regionie. Sagan Moto Vision prowadzi zbiórkę dla dzieci z ośrodków w Żaganiu, Żarach, Szprotawie i Zielonej Górze. W Żaganiu współpracują ze Stowarzyszeniem Uśmiech Dziecka.

– Ogólnopolska zbiórka darów na zorganizowanie paczek zaplanowana jest na 28.11. we Wrocławiu. Chcemy w najbliższych dniach uruchomić też internetową zbiórkę pieniędzy na ten cel, gdyby ktoś nie mógł tam pojechać. Szczegóły publikować będziemy na naszym profilu na Facebooku – zapowiadają.

Finał akcji zaplanowany jest na 5.12. w Tomaszowie w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy, gdzie będzie trening driftowy. To już trzecia edycja tej imprezy, sprawdzić swoje umiejętności będzie mógł każdy, kto się zapisze. Część dochodów z imprezy zostanie również przekazana na akcję Moto Santa.

W niedzielę, 6.12., konwój samochodowy wyruszy ze Szprotawy, dalej trasą przez Żagań, Żary i Zieloną Górę odwiedzi dzieci w ośrodkach. W konwoju może pojechać każdy, kto ma chęć i pomysł, jak świątecznie, ale legalnie przystroić swój samochód.

– Obowiązuje reżim sanitarny, nie będziemy mogli normalnie spotkać się z dziećmi. Planujemy pod każdą placówką przygotować krótki pokaz samochodowy, na koniec zostawimy wór z prezentami i po prostu pojedziemy dalej. Pomaganie jest fajne – mówią członkowie klubu z Żagania.

Zapytania co do imprezy można wysyłać poprzez profil na Facebooku Sagan Moto Vision.

Napisz komentarz »