REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Odszedł na wieczną wartę

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: Norbert Królik

Starszy chorąży Ireneusz Strecker (?50 l.) został pożegnany we wtorek (10.11) na żarskim cmentarzu komunalnym. W wojsku służył od 30 lat.

– Odszedł doświadczony, pracowity i doskonale znający swój fach żołnierz – mówi płk Mariusz Pawlik, wieloletni przełożony zmarłego.

Starszy chorąży Ireneusz Strecker służbę wojskową rozpoczął trzydzieści lat temu. Od 1993 roku służył w jednostce wojskowej w Żarach. Początkowo w 42. Pułku Zmechanizowanym, a następnie w 11. Brygadzie Zmechanizowanej. Po ponad ośmiu latach został przeniesiony do garnizonu żagańskiego, gdzie służył w 11. Kompanii Chemicznej przez dziewięć lat.

Od listopada 2010 roku pełnił obowiązki w dowództwie 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, na stanowiskach podoficerskich.

Wzorowa służba

– Prywatnie Irka zapamiętam jako kolegę do piłki nożnej, w którą wielokrotnie graliśmy. Był doskonałym przykładem męża, ojca i dziadka, a rodzina była dla niego bardzo ważna. Cieszył się życiem i korzystał z niego garściami. Mój wydział stracił doświadczonego, pracowitego i doskonale znającego swój fach żołnierza, który wielokrotnie w rozmowach ze mną bronił swojego zdania. Nigdy go nie zapomnimy ? wspomina płk M. Pawlik

St. chorąży I. Strecker podczas służby wojskowej był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za swoją wzorową służbę. Otrzymał także na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej Brązowy, Srebrny oraz Złoty Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, a także Brązowy i Srebrny Medal Za Zasługi Dla Obronności Kraju.

Napisz komentarz »