REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Sprawdzają, czy nosimy maseczki

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: jb

Coraz mniej interwencji mają policjanci w sprawie braku noszenia maseczek w miejscach publicznych.

W powiecie żagańskim najwięcej osób za jej brak ukarano w trakcie weekendu (6-8.11.).

 Policjanci w tym czasie nałożyli 8 mandatów w związku z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

W poniedziałek (9.11.) nikt nie został ukarany za brak maseczki. We wtorek (10.11.) mandat otrzymały dwie osoby, w środę (11.11.) – jedna osoba.

Jeszcze mniej ukaranych było w powiecie żarskim.

Przez weekend policjanci mandatami ukarali 5 osób.

– Wobec jednej osoby zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – dodaje kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach.

W poniedziałek (9.11.) policjanci nałożyli jeszcze jeden mandat za brak maseczki, a we wtorek i środę ukaranych nie było.

 

Pilnują kwarantanny

Policjanci nadal kontrolują osoby w kwarantannie. Przyjeżdżają sprawdzić, czy konkretna osoba spędza kwarantannę w miejscu do tego zgłoszonym.

Liczba osób przebywających w kwarantannie zmienia się prawie co godzinę. W czwartek, 12.11., obowiązek izolacji miało 694 mieszkańców powiatu żarskiego. W powiecie żagańskim na kwarantannie przebywało 329 osób, a nadzór epidemiologiczny miało w tym czasie 316 osób. W powiecie żarskim do nadzoru wyznaczono 4 osoby.

W powiecie żarskim zachorowało do tej pory 1.038 osób, wyzdrowiało 556. Z 482 jeszcze zakażonych, 4 osoby przebywają w szpitalach.

Z terenu powiatu żagańskiego zaraziło się do tej pory łącznie 609 osób, wyzdrowiało 441 z nich. Ze 168 osób chorych aż 46 przebywa w różnych szpitalach.

Napisz komentarz »