REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

Na wojnie z wirusem

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: bj

Testować już mogą, ale to zaledwie pierwszy krok. Bo coraz więcej mieszkańców regionu jest zakażonych. Szpitale pracują na najwyższych obrotach, a personel łapie zadyszkę. Bo zakażeni pacjenci są nie tylko w szpitalach zakaźnych, ale również na żarskim SOR-ze i Szpitalu na Wyspie.

W żagańskiej filii 105. Szpitala Wojskowego od piątku, 6.11., działa laboratorium, które bada pobrane próbki do testów w kierunku Covid.

– Pierwsze kilka dni to była faza rozruchu.W pełni laboratorium uruchamiany dziś, w piątek, 13.11. Ale od początku wykonywaliśmy 100 testów na dobę – dodaje Ryszard Smyk, zastępca komendanta ds. lecznictwa w 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 451

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »