Budowlani rozbili Promień

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: Sławomir Janusz

Takiego wyniku nie spodziewali się nawet najwięksi fani Budowlanych. Młody zespół z Lubska ograł Promień Żary aż 4:1.

Budowlani od pierwszych minut rzucili się rywala i już w drugiej akcji zdobyli bramkę. Dawid Urban kapitalnie obsłużył Kubę Borysiewicza, a ten lewą nogą zaskoczył bramkarza Promienia. Goście z Żar zupełnie nie przypominali zespołu z początku sezonu. Szukali długich podań na Marka Wolaka. Nie budowali akcji od tyłu, z czego skrzętnie korzystali miejscowi. W środku pola świetnie radził sobie młodziutki Patryk Oliasz. Notował wiele odbiorów, mądrze rozgrywał, a w 36. minucie świetnie podał do popularnego „Koziego”. Patryk Kozioł przebiegł z piłką z trzydzieści metrów i stanął oko w oko z Manuelem Kowalskim. Bramkarz Promienia wyczuł jego intencje, ale na miejscu był Kuba Borysiewicz i wpakował piłkę do pustej bramki. Po zmianie stron koszmarny błąd zaliczył Bartek Suski. Machnął się okrutnie tuż za linią środkową i Kozioł znów znalazł się sam na sam z Kowalskim. Tym razem się nie pomylił i zrobiło się 3:0. Później rzut karny wywalczył Dawid Urban, którego na gola zamienił kapitan Marcin Piech. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem Kuby Nowaka. W całym meczu oddali jednak tylko dwa celne strzały.

Budowlani Lubsko – Promień Żary 4:1 (2:0)

Bramki: Borysiewicz (5., 36. min), Kozioł (54. min), Piech (66. min) – Nowak (85. min)

Budowlani: Kondycki – Siwik (od 90. min Kajetańczyk), Kozioł (od 85. min Kurpisz), Urban (od 88. min Sadowski), Walczak, Skrobania, Radko, Piech, Dynowski, Oliasz, Borysiewicz (od 77. min Voitsekhovskyi)

Promień: Kowalski – Wolak, Wiliński (od 74. min Romanowski), Suski, Rogalski (od 46. min Kocjan), Nowak, Krukowski, Frankovych, Dzikowicz (66. min Floriańczyk), Dados, Kowalski, Księżniak

Żółte kartki: Walczak – Wiliński, Wolak