REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Wigilia Święta Niepodległości

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: M. Kozarowicz

Kiedy cały kraj świętował 102. rocznicę odzyskania niepodległości, jak zwykle 11 listopada, to władze Żar miały to już za sobą. Pomniki obskoczyli we wtorek i środę załatwili sobie wolną.

Leniwi odkładają wszystko na zaś, w myśl zasady – co masz zrobić dziś, zrób jutro albo nie rób tego wcale. To bardzo zła postawa. Stanowczo odradzamy jej stosowanie. Na szczęście władze Żar są bardzo pracowite i niczego na ostatnią chwilę nie odkładają. Ba! Są tak pracowite, że niektóre rzeczy robią nawet przed czasem. Awansem!

Wtorek? Środa?

Kto by tam liczył! Ważne są intencje. Danuta Madej, burmistrz Żar i Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta, jak wszyscy porządni patrioci złożyli kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego i na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że władze Żar hołd żołnierzom walczącym o wolność ojczyzny oddały 10 listopada. Ale my rozpracowaliśmy klucz, jakim kierowali się burmistrz i przewodniczący. Dzięki temu, że kwiaty położyli pod pomnikami już w roboczy wtorek, to środę, 11 listopada, mieli nie tylko wolne… bo przecież na pewno nie o to chodziło. Kiedy inni gospodarze miast śpieszyli pod pomniki w środę rano, to w Żarach już wszystko było gotowe! Tadam! Tak to się robi! Znów byliśmy najlepsi 😉 Brawo my 😉

Napisz komentarz »