REKLAMA

Kronika policyjna

Po pijaku na służbie

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: bj

Była nietrzeźwa, ale nie przeszkadzało jej to, by przyjść do pracy, wziąć broń i przymierzać się do patrolowania miasta policyjnym radiowozem. Wpadła na badaniach. Po dmuchaniu wyszło, że piła alkohol.

Jest funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Żarach, w służbie patrolowej. Przyszła do pracy w środę, 4.11. Pobrała służbową broń i już szła po radiowóz. Została wezwana do badania alkomatem. Razem ze wszystkimi innymi policjantami, którzy tego dnia byli na służbie. Tyle tylko, że to właśnie jej wynik nie wypadł korzystnie.

– Okazało się, że funkcjonariuszka była w stanie po użyciu alkoholu – informuje lakonicznie Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Stan po użyciu alkoholu to od 0,2 do 0,5 promila. Jeżeli ktoś siada w takim stanie za kierownicę samochodu, popełnia wykroczenie drogowe.

Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta na służbę przyjechała swoim samochodem. Niezależnie od tego, ile wydmuchała, pewne jest, że w takim stanie do pracy nie wolno przychodzić. Nie tylko policjantowi. Tyle że stróże prawa powinni świecić przykładem. To powinno być raczej oczywiste dla policjantki, która nie jest nowicjuszem.

– To funkcjonariuszka z kilkuletnim stażem służby – dodaje A. Berestecka.

Wyczułem woń alkoholu 

Z redakcją skontaktował się kierowca, który utrzymuje, że kilka tygodniu temu, zatrzymany przez policjantkę do kontroli drogowej, wyczuł od niej alkohol. I że wezwał wówczas inny patrol, właśnie w związku z tymi podejrzeniami. Z jego opowieści wynika, że przyjechały trzy radiowozy. Policjanci mieli przebadać funkcjonariuszkę i stwierdzić, że jest trzeźwa. Kierowca przyznaje, że tę sprawę opisał w piśmie do przełożonych żarskich policjantów w województwie i Warszawie.

Pytanie dziennikarza do komendanta żarskiej policji, Armanda Pisarczyka-Łyczywek, czy wcześniej pojawiła się jakaś informacja na temat policjantki, pozostaje bez konkretnej odpowiedzi .

– Badania trzeźwości funkcjonariuszy pełniących służbę w jednostkach policji odbywają się wyrywkowo przed jej rozpoczęciem, podobnie było w tym przypadku – ucina A. Berestecka.

Pewne jest, że policjantka w tej chwili munduru nie wkłada.

– Została zawieszona w związku ze stawieniem się do służby pod wpływem alkoholu. Wobec niej zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne oraz procedura administracyjna w kierunku wydalenia ze służby – kończy A. Berestecka.

Napisz komentarz »