REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Kabareciarz pomaga dzieciom

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Robert Motyka zbiera na komputery dla wychowanków domów dziecka. W akcję pochodzącego z Sieniawy Żarskiej kabareciarza włączyło się wielu celebrytów.

Robert Motyka z kabaretu „Paranienormalni” pochodzi z Sieniawy Żarskiej. Kabareciarz często angażuje się w różne akcje charytatywne, tym razem postanowił pomóc dzieciom z domów dziecka zdobyć komputery potrzebne do zdalnej nauki.

– Wychowankowie domów dziecka potrzebują wsparcia i troski – mówi R. Motyka. – Uruchomiliśmy zbiórkę, by zebrać pieniądze na komputery dla nich. Otrzymaliśmy wiele próśb o wsparcie. Zgłosiły się do nas placówki, w których brakuje podstawowego sprzętu. Razem ze wszystkimi zaangażowanymi w zbiórkę prosimy o pomoc w akcji – apeluje.

W pomoc dzieciakom zaangażowało się wielu celebrytów, zdjęcia z hasztagiem #notebookchallenge wrzuciły już do internetu m.in. Marzena Rogalska, prezenterka telewizyjna i dziennikarka oraz Joanna Jędrzejczyk, zawodniczka sztuk walki.

Pomóż fundacji

Zbiórka, którą zorganizowała Fundacja Ściernisko, zebrała już ponad 25 tys. zł. Pomoc będzie przeznaczona dla wychowanków domu dziecka w Lubsku i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Gnieźnie. Zrzutkę można znaleźć na stornie internetowej www.zrzutka.pl wpisując: Zbiórka na komputery dla wychowanków Domów Dziecka lub ID: m22h9c.

Napisz komentarz »