REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Koronawirus w szpitalu

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: jb

Koronawirusa zdiagnozowano u pacjentów i personelu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy Nowym Szpitalu w Szprotawie.

Pozytywne wyniki wykryto najpierw u 3 osób, kolejnych 60 trafiło na kwarantannę. ZOL ma miejsca dla 49 pacjentów.

– Po pierwszych pozytywnych wynikach testów u pacjentów, wymazano cały personel zakładu i tam też pojawiły się wyniki pozytywne. Sytuacja jest dynamiczna, jak w prawie każdym szpitalu. Wyniki pobranych testów jeszcze nie wpłynęły – mówi Jacek Stępień, powiatowy inspektor sanitarny w Żaganiu.

Kolejne osoby oczekują na wyniki pobranych testów. Póki co, pozostała część szpitala pracuje bez zmian.

– Mamy w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym pacjentów z dodatnim wynikiem na SARS-cov2. Tymi pacjentami opiekuje się osobny personel, który nie ma kontaktu z innymi pracownikami i pacjentami. Stosowane są wszelkie procedury bezpieczeństwa oraz środki ochrony. W zależności od stanu zdrowia pacjentów będziemy ich przewozić do placówek, które są wyznaczone do leczenia pacjentów z COVID-19 – mówi Marta Pióro, rzeczniczka szpitala.

Oddziały szpitalne i poradnie specjalistyczne na razie pracują bez zmian.

– Osoby towarzyszące chorym proszone są o niewchodzenie na teren szpitala. Prosimy o noszenie maseczki, dezynfekcję i utrzymanie dystansu od innych osób  – dodaje M. Pióro.

Czynna jest izba przyjęć oraz nocna i świąteczna pomoc, ale przed wizytą w niej zalecany jest kontakt telefoniczny poprzez numer tel. 41 240 23 10.

W Szprotawie mówi się, że miejscowy szpital może również zostać przekształcony na taki, który przyjmuje pacjentów z koronawirusem.

– To są rozmowy na etapie ministerialnym. Żadna oficjalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła – dodaje rzeczniczka.

Napisz komentarz »