REKLAMA

Samorząd

Wybiorą radnego

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: jb

Dwoje kandydatów powalczy o mandat radnego gminy Wymiarki. Wybory uzupełniające w gminie zaplanowane są na niedzielę, 13 grudnia.

Wybory trzeba było zorganizować po tym, jak Jarosław Dulęba wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Wymiarkach, musiał zrezygnować z mandatu radnego. Wybory pierwotnie planowane były na 17 maja, ostatecznie drugi termin wyznaczono na grudzień.

Nowego radnego będą wybierać mieszkańcy z okręgu w Witoszynie Górnym. W wyznaczonym terminie zarejestrowano dwa komitety, które wystawiają do wyborów dwóch kandydatów. Komitet Wyborczy Wyborców „Henryk Kinal Witoszyn Górny” wystawia Henryka Kinala (65 l.), a KWW „Razem dla Witoszyna Górnego” reprezentuje sołtys i były radny, Zbigniew Żabiński (53 l).

Mieszkańcy Witoszyna Górnego nowego radnego wybierać będą w świetlicy wiejskiej w godzinach 7:00-21:00. Osoby, które chciałyby zagłosować korespondencyjnie (np. osoby powyżej 60 roku życia, ci, którzy mają orzeczoną I i II grupę inwalidzką), muszą zgłosić taki zamiar komisarzowi wyborczemu w Zielonej Górze do końca listopada. Jedynie osoby, które chcą zagłosować korespondencyjnie, a są w kwarantannie lub izolacji, mogą to zgłosić najpóźniej 8 grudnia.

Napisz komentarz »