REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Jeżdżą rzadziej

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: jb

Aż 34 kursy autobusów zawiesił Miejski Zakład Komunikacyjny z Żagania. Nie wiadomo, kiedy znów powrócą do rozkładu.

Z rozkładu zniknęła część kursów do Gozdnicy, Małomic, Szprotawy i Wiechlic oraz trzy połączenia na trasie Żagań – Żary i powrotne. Przestały jeździć głównie te autobusy, które dowoziły uczniów do szkół.

– Dla nas największy problem to brak uczniów. MZK żyje generalnie z dowozów szkolnych, niczego innego nam robić nie wolno, bo o wyjazdach turystycznych możemy w tej chwili tylko pomarzyć – mówi Dariusz Frejman, prezes MZK. – Po przerwie wakacyjnej, jeździliśmy normalnie w zasadzie tylko we wrześniu. W październiku, kiedy starsze klasy miały nauczanie zdalne, już mieliśmy duże straty, w zasadzie tylko jedną trzecią przychodu z września. W tej chwili prawie wcale nie zarabiamy – dodaje prezes.

Kursy są zawieszone do odwołania, czyli prawdopodobnie do czasu, kiedy uczniowie, szczególnie szkół średnich, znowu będą dojeżdżać na zajęcia stacjonarne. Przy okazji likwidacji połączeń szkolnych, zawieszono wszystkie kursy na trasie z Żagania do Wiechlic, pomimo że sporo osób dojeżdża tam do pracy. Dopiero po tym, jak Urząd Miasta w Szprotawie zgodził się dofinansować kursy, przywrócono po trzy kursy na tej trasie. Z Żagania o godzinach: 07:20, 11:30, 14:35 i z Wiechlic o godzinach: 08:00, 12:45, 15:15.

Napisz komentarz »