REKLAMA

Samorząd

Pożarli się o śmieci

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

– Rozwalacie system gospodarki odpadami w gminie. To jest poniżej pasa! – grzmiał do radnych z opozycji wójt gminy Żagań, gdy nie zgodzili się na podwyżkę opłaty za śmieci i dali mieszkańcom ulgę za kompostownik.

Do awantury doszło na poniedziałkowej sesji Rady Gminy (9.11.). Dziesięciu radnych z opozycji wójta nie zgodziło się na podwyżkę opłat za śmieci o 4 złote (z 22 na 26 zł miesięcznie od osoby). Stwierdzili, że mieszkańcy i tak mają coraz trudniejszą sytuację finansową. Wójt Leszek Ochrymczuk tłumaczył, że podwyżka jest konieczna, aby system gospodarki mógł się zbilansować i wyjść na zero.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 502

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »