REKLAMA

Wasze sprawy

Pomysł na parking

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: jb

Problem ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego nierzadko mają mieszkańcy osiedla przy ul. Libelta w Żaganiu.

Kłopotem może być też wyjazd ze skrzyżowania z ulicą Rybacką, bo zasłaniają go zaparkowane samochody.

Pomysł na przejazd kłopotliwą ulicą ma Jarosław Jurczyk.

– Można by nakazać wyjazd od strony pizzerii tylko w prawo i nie byłoby problemów, że ciężko zauważyć samochody jadące z naprzeciwka. Do tej pory udało mi się nie dostać tutaj mandatu za złe parkowanie, ale miejsca czasami trzeba szukać bardzo długo – mówi mężczyzna. Dziwię się, że w mieście karane mandatami za złe parkowanie są kolejne osoby, a nikt nie proponuje rozwiązania tego problemu – dodaje.

Na osiedlu obowiązuje znak drogowy „strefa zamieszkania”. Nieprawidłowo parkujących kierowców Straż Miejska w tym miejscu karze nawet kilka razy w tygodniu.

– Mieszkańcy są troszkę sami sobie winni. Jest tam „strefa zamieszkania”, a ona rządzi się swoimi regułami. W tej strefie pieszy ma pierwszeństwo, a parkować można tylko w miejscach do tego wyznaczonych – mówi Roman Kuczak, komendant Straży Miejskiej w Żaganiu. – Osoby, które stawiają auta poza parkingami, popełniają wykroczenie. I to nie tylko w rejonie tego skrzyżowania, ale we wszystkich miejscach poza wyznaczonymi. Interwencje mamy tam prawie codziennie, przynajmniej kilka razy w tygodniu. Robimy to też po zgłoszeniach od mieszkańców – dodaje.

Strefa została tak oznakowana m.in. po konsultacjach z mieszkańcami. Gdyby znowu chcieli zmiany organizacji ruchu i utworzenia ulicy jednokierunkowej w tym miejscu, musieliby złożyć odpowiedni wniosek do Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »