Rozbili Bielawę

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze nie dali szans Bielawiance Bielawa, wygrywając 3:0.

Drużyna gości próbowała przełożyć mecz, m.in. z powodu kontuzji swojego kluczowego zawodnika, Mateusza Gromanowskiego. Żagański klub nie wyraził zgody.  – Nie zgodziliśmy się, bo urazy zawodników to nie jest powód, aby przekładać mecz. My też mieliśmy dwóch siatkarzy na kwarantannie, więc byliśmy osłabieni w tym meczu – mówi Krzysztof Dobek, trener WKS-u Sobieski. – Z Bielawianką nie mogli zabrać Strzałkowski i Talkowski, więc na pewno mieliśmy dużo mniejsze pole rotacji.

Żaganianie mieli do wyrównania rachunki z Bielawianką. W poprzednim sezonie dwukrotnie ulegli drużynie z Bielawy i pałali żądzą rewanżu. Pierwszy set sobotniego spotkania (7.11.) to walka punkt za punkt. Żaganianie mieli w swoich szeregach Piotra Sajdaka, który był do nie zatrzymania dla rywali. Zawodnik zdobył 21 punktów dla „wojskowych” i został MVP meczu. Pierwszą odsłonę Sobieski wygrał do 23, by w drugiej zdemolować gości. Żaganianie zaczęli od prowadzenia 7:0 i potem kontrolowali przebieg rywalizacji. Pewnie wygrali seta  25:14. Bielawianka przycisnęła w trzeciej odsłonie. Prowadziła nawet 21:18, ale Sobieski miał w swoich szeregach niezmordowanego Sajdaka, który szalał w ataku. Dobrą zmianę dał też Hubert Mańko, który zastąpił słabiej dysponowanego tego dnia Patryka Mendla.

Zażarta walka o każdy punkt toczyła się do końca seta. Ostatecznie „wojskowi” wygrali na przewagi. W sobotnim meczu swój debiut zaliczył Mateusz Tykwer, który w szeregach Sobieskiego zastąpił Mateusza Pszczołę. 16-latek może grać na pozycji przyjmującego lub libero. Ostatnio grał w UKS 13 Zielona Góra.

– Zagraliśmy bardzo dobry mecz, realizując przedmeczowe założenia. Kapitalne spotkanie zaliczył Piotr Sajdak, który zdobył aż 21 punktów dla drużyny i popisując się 70 procentową skutecznością w ataku – mówi K. Dobek.

A już w sobotę, 14 listopada „wojskowych” czeka kolejny trudny mecz w Zielonej Górze.

WKS Sobieski Arena Żagań – Bielawianka Bielawa 3:0 (25:23, 25:14, 26:24)
WKS Sobieski: Sajdak, Mańko, Mendel, Draczyński, Kołodziejczyk, Jurkojć, Kukla oraz Głowacki, Kozdroń, Kłysz, Jezierski i Tykwer