Walczą o II ligę

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie piłkarki wygrały swój mecz w IV lidze kobiet, pokonując w Szczecinie miejscową Vielgovię 2:0.

Tym samym Czarne zachowały szansę na awans do III ligi. Wygraną zapewniła im Dominika Chabiniak, która powróciła do gry po miesięcznej karze za niesportowe zachowanie w pierwszym meczu ze szczeciniankami, dwa miesiące wcześniej. W niedzielnym rewanżu (8.11.) napastniczka żagańskiego zespołu wykorzystała w 13. minucie sytuację sam na sam z bramkarką Vielgovii a w drugiej połowie została sfaulowana w polu karnym, po czym sędzia podyktował rzut karny dla żaganianek. Jedenastkę na bramkę zamieniła Klaudia Brendowska. Czarne miały więcej okazji, ale zabrakło skuteczności i zimnej krwi. To był ostatni jesienny mecz żaganianek, które mają tyle samo punktów, co Budowlane Lubsko, ale gorszy bilans bezpośrednich meczów (0:0 i 0:2). Po pierwszej rundzie Budowlane zajmują drugie miejsce (premiowane awansem) a Czarne – trzecie.

– Dominika zrobiła swoje, dzięki czemu nadal liczymy się w walce o awans do III ligi. Wierzę, że wiosną go przypieczętujemy, pokonując Budowlanym Lubsko, naszego rywala w pojedynku o te cel – mówi Wojciech Martyniak, trener Czarnych.