Rycerze jesieni z Jelenina

Opublikowano 13 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

10 wygranych i tylko jeden remis! W fotelu lidera zakończyli rundę jesienną klasy A Czarni Jelenin. W minioną sobotę, 7.11., pokonali w Czernej miejscowy Płomień 2:0.

Pierwsza połowa była wyrównana, gospodarze wysoko postawili poprzeczkę liderowi tabeli.  Walczyli jak równy z równym, mimo braku aż pięciu podstawowych piłkarzy: kapitana zespołu, Macieja Barwinka, Bartosza Brzezickiego, braci Łukasza i Marka Maciołków i Jacka Stasiuna.

– Dwaj piłkarze byli na kwarantannie, inni są zwolnieniach lekarskich lub leczą kontuzje – mówi Piotr Tymiński, trener Płomienia. – Mimo to, postawiliśmy się liderowi, dorównywaliśmy mu, szczególnie w pierwszej połowie.

W pierwszej połowie lider miał dwie okazje na objęcie prowadzenia. W 10. minucie Marek Bogiel dostał świetne podanie od  Rafała Tylka, minął obrońców Płomienia, zmylił bramkarza, ale nie trafił czysto w piłkę, która poszybowała nad poprzeczką. Pięć minut później przed szansą na gola dla Czarnych stanął Kamil Sawicki, który najszybciej doszedł do podania Marka Bogla w pole karne, pod tym, jak futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy gospodarzy. Piłka po jego strzale przeszła nad poprzeczką.

Bramki po przerwie

Dobrze funkcjonującą obronę gospodarzy Czarni złamali w drugiej połowie.W 64. minucie Marek Bogiel widząc wysuniętego bramkarza Płomienia przymierzył  z około 25 metrów. Piłka przelobowała Konrada Kutkiewicza i było 0:1. Trzy minuty później było po meczu. Do dośrodkowania Pawła Morka z rzutu rożnego najszybciej doszedł Marek Bogiel, który następnie wyłożył piłkę lepiej ustawionemu koledze z zespołu. Akcję strzałem z najbliższej odległości zamknął Sebastian Bogiel. Płomień stworzył okazję, choćby na strzelenie bramki kontaktowej. Najlepsze okazje mieli: Mateusz Wysocki  i Piotr Tymiński.

– Mateusz dwukrotnie zagroził bramce Czarnych, kąśliwie uderzając sprzed pola karnego – dodaje szkoleniowiec gospodarzy.

Z 10 wygranymi i jednym remisem Czarni zakończyli rundę jesienną na pierwszym miejscu w tabeli. Strzelili 36 goli, tracąc tylko 11 – najmniej w lidze.

– Może nie gromimy rywali, strzelając po 7-8 goli, ale gramy na tyle konsekwentnie, aby wygrywać – mówi trener Czarnych, P. Morek. – Obiecałem prezesowi klubu, że powalczymy o awans do okręgówki i to robimy. Dziękuję chłopakom za udaną jesień i liczę, że wiosną również będzie dobrze. Mamy zgraną paczkę, w zespole jest świetna atmosfera. Jeśli będą nas omijać kontuzje, powinniśmy osiągnąć wymarzony cel.

Płomień Czerna – Czarni Jelenin 0:2 (0:0)
bramki: Marek Bogiel (64. min), Sebastian Bogiel (67. min)
Płomień: Kutkiewicz – Kościelny, Radomirski (od 75. min Mielniczek), Tymiński – Ochmański, Guzewicz (od 70. min Kłusek),Dobroliński, Skiba, Maciocha, Morgis, Wysocki
Czarni: Bieleszczuk – Krakowski, Lechowicz, Tylk (od 86. min Dawid Kuszek), Morek, Damian Kuszek, M. Bogiel, Sawicki, S. Bogiel, Wójcik (od 85. min Czura)