REKLAMA

Kultura, Oświata

Uprzejmie donoszę

Opublikowano 06 listopada 2020, autor: Patryk Świtek

Dyrektor jednej z szkół w regionie doniósł na swoich uczniów i nauczycieli do kuratorium oświaty. Powód? Dyrektorowi nie podobało się, że wzięli udział w protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

Fala protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego przeszła także przez miasta w naszym regionie. Od czwartku (22.10) setki tysięcy osób protestowało na polskich polskich ulicach. W Żarach, Żaganiu, Lubsku i Szprotawie także. Kobiety wyszły na ulice, żądając, by nie naruszano panującego od 27 lat kompromisu aborcyjnego, zezwalającego na usunięcie płodów obarczonych ciężką wadą genetyczną. Wśród uczestników protestów było wielu młodych ludzi, bo w końcu to ich temat rodzicielstwa dotyczy najbardziej.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 650

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »