REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Noś maseczkę

Opublikowano 06 listopada 2020, autor: jb

Zakaz gromadzenia się i obowiązkowa maseczka po wyjściu z domu. Są tacy, którzy o tym nie pamiętają, co potwierdzają interwencje policjantów w ostatnim tygodniu.

– W stosunku do osób, które nie przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa, policjanci stosują postępowanie mandatowe lub kierują wnioski do sądu – potwierdza kom. Aneta Berestacka, oficer prasowy KPP w Żarach.

Liczba interwencji nie jest jednak wysoka. Przez 6 dni od piątku (30.10.) żarscy policjanci ukarali mandatami 5 osób.

– Wobec 3 osób zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu – dodaje A. Berestecka.

 Masowych kar nie ma także w powiecie żagańskim.

Najwięcej interwencji policjanci mieli w weekend.

– Od 30 października do 1 listopada żagańscy policjanci przeprowadzili łącznie 7 interwencji w związku z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Interwencje zostały zakończone nałożeniem mandatów na 10 osób – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

W poniedziałek (2 listopada) policjanci nałożyli kolejnych 7 mandatów za brak maseczki. We wtorek mandat otrzymały następne dwie osoby, a do sądu skierowano 2 wnioski o ukaranie. Kolejnego dnia mandat zarobiła jedna osoba.

 

Siedzą w domu

Wraz ze wzrostem zachorowań, rośnie liczba osób z obowiązkiem przebywania na kwarantannie. W czwartek (5.11.) taki obowiązek nałożony przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną miało 461 mieszkańców powiatu żarskiego. W powiecie żagańskim na kwarantannie przebywać musiało 290 osób. W całym województwie nakaz przebywania na kwarantannie miało 5.841 osób, choć ta liczba potrafi się zwiększać nawet co godzinę każdego dnia.

Napisz komentarz »