REKLAMA

Samorząd

Inwestycje na koniec roku

Opublikowano 06 listopada 2020, autor: bj

Remonty dróg, budowę toalety przy świetlicy, remont dachu oraz renowację studni głębinowych zaplanowali jeszcze przed końcem roku urzędnicy gminy wiejskiej Żary.

Do końca listopada nowy dywanik położony zostanie na czterech drogach w miejscowości gminy Żary. Pod koniec października został rozstrzygnięty przetarg na ich remont, który wygrała firma Eurovia Bielan Wrocławskich. Chodzi o 400 metrów ulicy w Lubanicach (za 101 tys. zł), 550 – w Łazie (137 tys. zł), 500 – w Sieniawie Żarskiej (128 tys. zł) i 410 – w Siodle (119 tys. zł).

Z kolei w Mirostowicach Górnych przy świetlicy ma się pojawić toaleta.

– W świetlicy są sanitariaty, ale chodzi o to, by osoby korzystające z placu zabaw lub boiska w razie potrzeby miały możliwość skorzystania z WC. Nasi mieszkańcy chętnie korzystają z tego miejsca rekreacji. Mamy tu plac zabaw, siłownię pod chmurką i niedawno zbudowaną wiatę – wyjaśnia Andrzej Walczak, sołtys Mirostowic Górnych.

Na inwestycję pójdzie 50 tys. zł.

I świetlice, i studnie

Z kolei w Mirostowicach Dolnych przeznaczone zostanie 21 tys. zł na naprawę przeciekającego dachu kotłowni przy ośrodku kultury.

Podcinka zawilgoconych ścian w świetlicy w Sieniawie Żarskiej kosztować będzie 30 tys. zł, a wykonanie projektu adaptacji budynku w Miłowicach – 50 tys. zł.

Urzędnicy w tym roku chcą też zakończyć renowację studni głębinowych w Mirostowicach Dolnych (za 50 tys. zł) i w Łazie (40 tys. zł).

– Te zadania zamierzamy wykonać w tym roku. Na przeszkodzie może nam stanąć tylko niesprzyjająca aura – mówi Piotr Dziok, kierownik referatu inwestycji i infrastruktury.

Napisz komentarz »