REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Żażądali 3 tysięcy za zwłoki

Opublikowano 06 listopada 2020, autor: bj

Jan Markulak (?82 l.) zmarł w środę, 28.10., w szpitalu w Słubicach. Leżał tam zaledwie kilka godzin. Zabił go Covid. Ale śmierć była dopiero początkiem dramatu.

– Tato na SOR 105. Szpitala Wojskowego w Żarach trafił dzień przed śmiercią. Tam stwierdzili u niego obustronne zapalenie płuc, ale nie było wolnego łóżka. Całą noc trzymali go na SOR. Dopiero rano udało się znaleźć miejsce w covidowym szpitalu w Słubicach. Leżał tam tylko 4 godziny-  opowiada Andrzej Markulak, syn zmarłego, dyrektor MOSRiW w Żarach.

Jak wspomina A. Markulak, to był pierwszy dzień funkcjonowania słubickiego szpitala covidowego.

– Od środy go otworzyli i tak to sobie poukładali, że jak ktoś będzie umierał, to zaraz zabierze go zakład pogrzebowy. I zabezpieczyli się jakąś taką dziwną umową. Zawartą pomiędzy dwiema stronami, gdzie płaci trzecia – mówi A. Markulak.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 896

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »