REKLAMA

Gospodarka

Wybudują przedszkole

Opublikowano 06 listopada 2020, autor: jb

Udało się wybrać firmę, która wybuduje przedszkole w Małomicach.

Firma została wybrana w drodze licytacji we wtorek, 3 listopada. Zgłosiły się trzy. Licytacja trwała prawie 1,5 godziny.

– Pierwsza złożona oferta była na kwotę 8 mln 400 tys. zł, przedsiębiorcy obniżyli ją o 630 tys. zł. Ostateczna cena to 7 mln 870 tys. zł, którą zaproponowała firma ZUB Roberta Łukasika z Trzemeszna- mówi burmistrz Małgorzata Sendecka. Chcemy wybudować nowoczesne przedszkole. Uznaliśmy, że to bardzo dobra cena na te materiały i wygląd, które chcemy uzyskać – dodaje burmistrz.

Przedszkole przy osiedlu na ul. Żeromskiego ma powstać najpóźniej do czerwca 2022 roku.

– Firma z Grudziądza wybudowała Pawilon Edukacyjny w Białowieskim Parku Narodowym, który jest bardzo nowoczesny. Widać, że mają doświadczenie. Skonsultowałam decyzję z przewodniczącym Rady Miejskiej, z radnymi i zdecydowaliśmy, że zostajemy przy tej firmie i ich propozycji – tłumaczy burmistrz.

Gmina buduje przedszkole bez żadnego dofinansowania.

– W tym roku mamy 2,5 mln zł na budowę przedszkola. Liczymy, że będziemy musieli wziąć około 5,5 mln zł kredytu. Chcemy się zadłużyć na 30 lat, żeby przy okazji można było prowadzić inne inwestycje – mówi burmistrz. I dodaje: – Mamy teraz 30 dni na przygotowanie i podpisanie umowy, a potem, jeszcze w tym roku, będziemy mogli przekazać firmie plac budowy.

Napisz komentarz »