REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kowal zawinił, Cygana powiesili

Opublikowano 06 listopada 2020, autor: Norbert Królik

Ekolog został oskarżono o to, że bez powiadomienia Urzędu Miasta zorganizował nielegalne zgromadzenie pod żarskim ratuszem. Sąd ukarał go grzywną w wysokości 500 zł. Remigiusz Krajniak odwołał się od wyroku nakazowego.

Sprawa dotyczy spotkania z lipca ubiegłego roku, gdy pod żarskim Ratuszem zgromadzili się mieszkańcy Żar, zaniepokojeni informacją o spalaniu pyłów przez firmę Swiss Krono. Pod Ratusz przyszli również pracownicy Swiss Krono, na czele z prezesem Maciejem Karnickim. Był obecny pracownik Urzędu Miasta, odpowiedzialny za ochronę środowiska oraz politycy, m.in poseł Jacek Kurzepa z PiS.

– Zostałem ukarany za organizację spotkania, które to nie ja zorganizowałem – mówi R. Krajniak.

Prezes Fundacji Eko-Lubusz swoich racji zamierza bronić przed sądem. Pierwsza rozprawa zaplanowana jest na poniedziałek, 9.11., w żarskim Sądzie Rejonowym.

Pył z klejami

Przypomnijmy, że w 2019 roku ujawniona została informacja, że Urząd Marszałkowski wydał zgodę na spalanie przez firmę Swiss Krono 100 tys. ton zanieczyszczonych klejami pyłów. Decyzję zakwestionował Główny Inspektor Ochrony Środowiska, wskazując, że spalanie takich pyłów może stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi. Swiss Krono nie zgodziło się z taką interpretacją. Sprawa trafiła do sądu, gdzie czeka na rozstrzygnięcie.

Napisz komentarz »