REKLAMA

Polityka

Idzie za Ziobrą

Opublikowano 06 listopada 2020, autor: Norbert Królik

Rafał Szymczak, żarski historyk i regionalista, został wybrany wiceprzewodniczącym struktur wojewódzkich partii Solidarna Polska.

Rafał Szymczak zapisał się do partii Zbigniewa Ziobry i od razu został jej wiceprzewodniczącym w województwie lubuskim.

– Bliskie mi są wartości konserwatywne, takie jak rodzina, tradycja czy tożsamość narodowa. Nie wierzę w realizację społecznych utopii i nie podążam ślepo za postępem – mówi R Szymczak, znany w Żarach jako regionalista i lokalny historyk.

Wielu wrogów

Dlaczego zapisał się do Solidarnej Polski? Największe wrażenie zrobili na nim ludzie tworzący tę partię, a zwłaszcza jej założyciel Zbigniew Ziobro.

– To partia ludzi skutecznie realizujących plan budowy uczciwej Polski. Tak, zdaję sobie sprawę, że Zbigniew Ziobro ma wielu zaprzysięgłych wrogów. Nie ma się czemu dziwić, bo dzięki jego działalności jako ministra sprawiedliwości doszło do istotnych zmian w prawie. Dzięki jego reformom, uniemożliwiono prowadzenie na ogromną skalę oszust VAT-owskich. Pieniądze, które dotąd trafiały do kieszeni cwaniaków, zaczęły zasilać budżet państwa. Nie bał się też zadrzeć z potężnym establishmentem w wymiarze sprawiedliwości – mówi R. Szymczak i podkreśla, że jest jeszcze wiele do naprawy, zwłaszcza na szczeblu samorządów i on zamierza o to zabiegać.

Weźmie się za samorząd

– Jest wiele nieprawidłowości w samorządzie, obraca się tu beztrosko miliardami, które wcale nie są wydawane na zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Jest jeszcze wiele kwestii do rozwiązania i Solidarna Polska pokazała, że jest pragmatyczna i konsekwentna w działaniu – podkreśla R. Szymczak, który ostatnich miesiącach angażował się w inicjatywę przeprowadzenia referendum w Żarach w sprawie odwołania burmistrz Danuty Madej.

Swoją pracę na rzecz partii R. Szymczak widzi w budowaniu jej struktur na poziomie samorządu. Choć nie wyklucza w przyszłości startu w wyborach do Parlamentu.

Nie ukrywa poglądów

–   Jako wiceprezes struktur w województwie lubuskim będę starał się stworzyć środowisko sympatyków i członków Solidarnej Polski na południu regionu. Mam już pierwsze deklaracje współpracy – zapewnia R. Szymczak i podkreśla, że nie ukrywa swoich poglądów tylko z tego powodu, że mogą być w lokalnym środowisku niepopularne.

– Nie ukrywam swoich poglądów, jak to robi Danuta Madej, która jeszcze kilka lat temu chodziła na marsze wspierające Radio Maryja i Telewizję Trwam, a teraz unika okazywania swoich poglądów politycznych, bo mogą się one nie spodobać jej wyborcom – mówi R. Szymczak.

komentarze »
 1. Waldi 12 listopada 2020 16:49 - Odpowiedź

  Polityką powinni zająć się młodzi. Czas emerytowanych polityków przemija.
  Niech młodzi urządzają Polskę dla siebie.
  Emerytowani politycy powinni zejść ze sceny i dać szansę młodemu pokoleniu.
  Pani Madej i Pan Szymczak chyba nie należą do młodego pokolenia.

 2. Seba 15 listopada 2020 20:28 - Odpowiedź

  Ino niech wejdą do Solidarnej jeszcze koledzy Szymczaka Kwarcinski i Marchewka z hasłami o uczciwości …. czekamy,,!

 3. R_oman 20 listopada 2020 23:18 - Odpowiedź

  ROZBIÓR POLSKIEGO SĄDOWNICTWA PRZEZ PRZEZ SOLIDARNĄ POLSKĘ TO FAKT!

  TAKIE PARTYJNE PRZETASOWANIA NIE POWINNY BYĆ OBWIESZCZANE W PRASIE BO NIE MA SIĘ CZYM CHWALIĆ!

 4. Rasin 21 listopada 2020 10:56 - Odpowiedź

  Cenzura w regonalnej no pięknie!

Napisz komentarz »