REKLAMA

Zdrowie

Zwolenników aborcji nie będę leczyć!

Opublikowano 06 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

Zapowiada Katarzyna Rynkiewicz, szprotawska lekarka, która nie będzie przyjmować pacjentów opowiadających się za aborcją. – Strajkujące kobiety mówią, że zarodek to zlepek komórek, jakiś tam glut. Każdy z nas był kiedyś glutem, każdy z nas zasługuje na to, by żyć! – grzmi.

Szprotawskiej neurolog Katarzyna Rynkiewicz nie spodobały się manifestacje, jakie przetoczyły się w ostatnich dniach przez polskie miasta.

– „Do wszystkich moich znajomych! Jeśli popieracie aborcje małych istot, które mogą urodzić się niepełnosprawne lub chore, a sami chcecie być zdrowi, to oświadczam, że nie będę wam pomagać – ogłosiła K. Rynkiewicz. – Jeśli będziecie do mnie dzwonić i domagać się pomocy lekarskiej, odmówię. Nie uzyskacie pomocy, bo to jest niezgodne z moimi wartościami moralnymi, żeby pomagać osobom, które nie są za życiem. Nie będę pomagać osobom, które popierają idiotyczne strajki i aborcje. Jeśli w rodzinie są takie osoby, to wstyd mi za was i nie mam zamiaru utrzymywać z wami kontaktu”.

Płód to nie jakiś tam glut!

Lekarkę spotkała krytyka ze strony internautów.

– Usunęłam swój wpis ze względu na falę hejtu, jaka się na mnie wylała – powiedziała „Regionalnej” pani doktor.

– Nie mam ochoty czytać obraźliwych wpisów typu „życzę pani martwego płodu” czy „zhańbiła pani zawód lekarski”. Były też groźby, że matki podrzucą mi swoje niepełnosprawne dzieci. Mam prawo do wyrażenia swoich opinii. Od 14 lat leczę niepełnosprawnych po udarze, wiem, na czym wygląda opieka nad nimi. Strajkujące kobiety mówią, że zarodek to zlepek komórek, jakiś tam glut. Każdy z nas był kiedyś glutem, każdy z nas zasługuje na to, by żyć!

Rynkiewicz dodaje, że tak dużo krzyczy się o prawach kobiet, a milczeniem pomija się prawa do życia tych nienarodzonych dzieci?

– Te strajki to upadek moralności człowieka – kwituje.

komentarze »
 1. Marcin 14 listopada 2020 17:33 - Odpowiedź

  Szprotawscy sklepikarze powinni powolac sie ma klauzulę sumienia i nie sprzedawac tej pani slodyczy, az nie schudnie. Sprzedawanie slodyczy jak ta pani na zdjęciu, jest niemoralne.

 2. Koko 16 listopada 2020 08:35 - Odpowiedź

  Marcin pomyśl zanim coś napiszesz, myślenie nie boli….to,że ktoś jest otyły gruby nie oznacza, że siedzi całymi dniami i nocami w kuchni przy lodówce lub obżera się słodyczami
  Otyłym może być osoba z powodu choroby.
  Nie pozdrawiam

 3. Piotrek 16 listopada 2020 21:21 - Odpowiedź

  Ludzie koncentrują swoją uwagę na sprawach dotyczących osobistego sumienia każdego obywatela tego kraju, zamiast na rzeczach naprwdę istotnych. Rosnąca inflacja wyciągająca nam pieniądze z kieszeni. Rosnące ceny usług i towarów.Upadające firmy, ludzie pozbawieni pracy. Każdy rząd wyciąga temat aborcji dla odwrócenia uwagi i podzielenia społeczeństwa. Ludzie szczują was na siebie żeby mogli was zwyczajnie okradać. Dali wam 500plus , które dzisiaj jest warte jedynie czterysta, ale będzie jeszcze mniej.

Napisz komentarz »