REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Nie zostawiajmy Krystiana samego

Opublikowano 06 listopada 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Choć stowarzyszenie Tobie i Miastu nie mogło kwestować na cmentarzach, zrobili wszystko, by zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację Krystiana Jóźków z Żar, który zmaga się z ciężką chorobą genetyczną.

Stowarzyszenie tegoroczną zbiórkę charytatywną postanowiło poświęcić Krystianowi Jóźków (16 l.), uczniowi LO im. Prusa, który cierpi na dystonię typu 12, rzadką chorobę atakującą układ nerwowy. Zaatakowała go nagle, gdy miał 13 lat.

Krystian wcześniej był zdrowym dzieckiem, trenował zapasy. Dziś nie mówi, ma problemy z poruszaniem się. Łapią go paraliżujące skurcze.

Potrzebna jest rehabilitacja

Krystian już nigdy nie będzie tak sprawny jak przed chorobą, ale rehabilitacja może sprawić, że częściowo wróci do sił. Do tego potrzebne są pieniądze. Szansą była doroczna zbiórka, którą stowarzyszenie Tobie i Miastu przeprowadza 1 listopada na cmentarzach. Niestety, ze względu na epidemię i nagłą decyzję o zamknięciu cmentarzy we Wszystkich Świętych, kwesta nie mogła się odbyć.

– Ta decyzja o zamknięciu cmentarzy bardzo nas zaskoczyła – mówi Edyta Gajda, organizatorka zbiórki ze stowarzyszenia. – Gdybyśmy tylko wiedzieli wcześniej, zgłosilibyśmy zbiórkę na cały miesiąc, a nie tylko na ten jeden dzień. Ale się nie poddaliśmy. Wybraliśmy się na niedzielny spacer razem z protestującymi. Udało się zebrać trochę pieniędzy. Niestety, będzie to jedynie odsetek tego, co zebralibyśmy normalnie, ale mam nadzieje, że wystarczy choćby na leczenie i rehabilitację w listopadzie. Już myślimy, jak bardziej pomóc Krystianowi, bo na pewno nie zostawimy jego i jego mamy samych sobie – zapewnia E. Gajda.

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc leczenie Krystiana i jego powrót do zdrowia, może wpłacić pieniądze na konto fundacji, pod opieką której jest chłopak.
Fundacja dzieciom „Zdążyć z pomocą” Alior Bank S.A, nr rqachunkuP: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994. Tytułem: 38046 Krystian Jóźków, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Napisz komentarz »