REKLAMA

Samorząd

Zapłacą więcej

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: jb

Nowe stawki podatków od nieruchomości ustalili radni z gminy Małomice. Mieszkańcy zapłacą więcej za mieszkania, domy i działki. Przedsiębiorcy też dostaną po kieszeni.

Opłata za każdy metr domu lub mieszkania wzrośnie o 4 grosze – do kwoty 0,85 zł za mkw. Za wszystkie budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej opłata pójdzie w górę o 94 grosze – do stawki 24,84 zł za metr powierzchni użytkowej. Podatek za budynki związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych wyniesie 5,06 zł za mkw., czyli więcej o 19 groszy. Za budynki pozostałe, w tym garaże i komórki, opłata wyniesie 6,22 zł za metr powierzchni użytkowej, co oznacza, że stawka ta wzrośnie o 41 groszy. Za nieruchomości związane z obrotem materiałem siewnym podatek wzrośnie o 44 grosze – do stawki 11,62 zł za mkw.

Za działki pod domami i mieszkaniami i ogrody mieszkańcy zapłacą o 2 grosze więcej, czyli 0,32 zł za mkw. powierzchni. Stawka za działki związane z prowadzeniem firmy wzrośnie już jednak o 6 groszy – do kwoty 0,98 zł za metr. Opłata za grunty pod wodami stojącymi wyniesie 4,99 zł za hektar, czyli więcej o 19 groszy. Za tereny niezabudowane objęte obszarem rewitalizacji podatek wyniesie 3,28 zł za metr, co oznacza podwyżkę o 13 groszy.

Nowe stawki obowiązywać będą od 1 stycznia.

Napisz komentarz »