Bili głową w mur

Opublikowano 06 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

Trzecią porażkę z rzędu zanotowali Czarni Żagań. Tym razem przegrali – na własne życzenie – z Ilanką Rzepin 1:2.

Po dwóch porażkach na wyjeździe, żaganianie bardzo chcieli wygrać. Choć sobotni rywal (31.10.) – Ilanka Rzepin – to wicelider IV ligi, Czarni zagrali bez respektu. Od początku atakowali bramkę gości, stwarzając kilka sytuacji. Do siatki trafili tylko raz, w 25. minucie. Silnym, plasowanym strzałem popisał się sprzed pola karnego Tomasz Urban. Na 1:0 podopieczni Sebastiana Horodyskiego nie chcieli skończyć. Atakowali dalej, ale brakowało skuteczności. W drugiej połowie sporo ożywiania wnieśli Dariusz Łojko i Tomasz Jakubas, ale na ambitnej grze się skończyło. Czarni non stop atakowali, ale to rywale strzelali gole. W 57. minucie błąd żagańskiej defensywy wykorzystał Andrzej Pawłowski, szesnaście minut później w podbramkowym zamieszaniu piłkę do siatki skierował Kosei Iwao.

– Dziwnie się gra przy pustych trybunach. Na pewno mecz na własnym stadionie w czasie pandemii to żaden handicap. Przy stanie 1:0  Tomek Urban nie wykorzystał świetnej okazji, podobnie jak Darek Łojko w drugiej połowie, przy remisie 1:1. Gdybyśmy je wykorzystali, być może to my byśmy cieszyli się z trzech punktów  – mówi trener Czarnych, Sebastian Horodyski. – Z przebiegu gry na pewno sprawiedliwszy byłby remis. Niestety, za ładną grę nie dają punktów.

A już w najbliższą sobotę, 7 listopada Czarnych czeka trudna przeprawa – w Iłowej zmierzą się z lokalnym rywalem Piastem. Obie drużyny walczą o ligowy byt, zapowiada się emocjonujący pojedynek. Początek derbów Regionalnej – godz. 13.00.

MKS Czarni Żagań 1957 – Ilanka Rzepin 1:2 (1:0)

bramki: Urban (25. min) – Pawłowski (57. min), Iwao (73. min)

MKS Czarni: Jeżak – Horodyski, Adamczyk, Martyniak (od 46. min J. Szkarapat), Kowalski, Mastalerz, Glanc, Kuleczka (od 60. min Łojko) D. Szkarapat (od 76. min Jakubas) – Wypych, Urban