REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Olbrzymie bóle

Opublikowano 30 października 2020, autor: bj

Na wykonanie testu na koronawirusa czeka Robert Nowaczyński, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach.

Zaczęło się od choroby żony Roberta Nowaczyńskiego, Magdaleny, nauczycielki Szkoły Podstawowej w Grabiku.

– Na początku to były zwykłe objawy przeziębienia. To było we wtorek, 20.10. Szczególnie bóle głowy i pleców. Naprawdę olbrzymie. Żona nie mogła dosłownie ruchu wykonać – opowiada.

Pani Magdalena skontaktowała się z lekarzem.

– Wysłał ją na test. Poinstruował, gdzie dzwonić, z kim się kontaktować. Następnego dnia, w środę, miała pobrany wymaz. W niedzielę, 25.10., miała wynik. Podobno, jak na dzisiejsze czasy, to odbyło się szybko – mówi R. Nowaczyński.

Przyznaje, ze w szpitalu nie wszystko poszło gładko.

– Trochę słabo oznaczony jest ten namiot do wymazów. Nie wiem, czy to najlepszy pomysł, żeby ludzie na teren szpitala wjeżdżali. Jak się potem dowiedzieliśmy, wszyscy mieli wyznaczony termin na godz. 11. Samochody stały w kolejce. Pani wyszła, pobierała wymazy. Potem przyjechał większy transport, chyba z DPS-u. Zaczęło się jakieś zamieszanie, bo chyba im tych testów zabrakło – opowiada R. Nowaczyński.

Gdy okazało się, że żona jest zakażona, starli się ze sobą nie kontaktować. Pani Magdalena miała wyizolowane pomieszczenie, gdy z niego wychodziła, zachowali dystans.

– Po domu chodziliśmy w maseczce – opowiada R. Nowaczyński.

Teraz oboje mają problemy z oddychaniem.

– To jest taki płytki oddech. Jak człowiek leży, to jest dobrze. Ale przy najprostszej czynności brakuje sił. Pomagają nam wszyscy. Mieszkamy na parterze. Na parapecie mamy specjalną skrzyneczkę, żeby można było zostawić zakupy. Jak ktoś idzie do sklepu, to też zadzwoni albo przez okno zapyta, czy czegoś nam nie potrzeba. W domu siedzimy do 6.11. – dodaje.

Dopowiada, że on sam zaczął się źle czuć w piątek, 23.10., po południu.

– Weekend cały przeleżałem, ale trochę mniej dostałem w kość niż żona – przyznaje.

Termin testu na koronawirusa R. Nowaczyńskiemu wyznaczono na sobotę, 31.10.

Napisz komentarz »