REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

Wszystkie łóżka zajęte

Opublikowano 30 października 2020, autor: jb

Wszystkie łóżka dla pacjentów z koronawirusem w żagańskim 105. Szpitalu Wojskowym są zajęte. Na dwóch oddziałach może przebywać jednocześnie 76 chorych. W szpitalu jest pięć respiratorów, również one są zajęte.

Kiedy tylko ktoś zostaje wypisany, na jego miejsce pojawiają się kolejni pacjenci. W czwartek (29.10.) rano zwolniły się trzy łóżka na oddziale chirurgicznym, na które tego samego dnia zostali już przywiezieni kolejni chorzy. Na dawnym oddziale pulmonologii leży 48 osób, na piętrze chirurgii – kolejnych 28 osób. Pacjenci szpitala korzystają z pięciu respiratorów, które są przygotowane dla osób z koronawirusem. Wszystkie są zajęte. 

Przyjmują tylko z Covid

W Żaganiu nie są przyjmowani pacjenci, którzy nie są zakażeni koronawirusem, dotyczy to wszystkich trzech oddziałów – pulmonologii z pododdziałem wewnętrznym, ginekologii z oddziałem noworodkowym oraz chirurgii z pododdziałem urologicznym. Trzeba było przez to wstrzymać wszystkie zaplanowane wcześniej zabiegi.

W 105. w Żarach powstał nowy oddział chirurgii, ale nie został jeszcze oficjalnie uruchomiony i w najbliższym czasie nie jest to planowane.

– W związku z bieżącą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną nasze siły i środki kierujemy do walki z Covid-19. W związku z tym uruchomienie oddziału chirurgicznego nie jest obecnie rozważane – mówi Justyna Wróbel-Gądek, rzeczniczka szpitala. 

W tym tygodniu 9 osób przebywało w żagańskim izolatorium w Hotelu Villa Nova

Napisz komentarz »