REKLAMA

Praca

Dzielą kasę

Opublikowano 30 października 2020, autor: jb

Kończą się pieniądze na dotacje na założenie własnej firmy w urzędach pracy. W powiecie żagańskim jeszcze tylko dzisiaj (30.10.) można złożyć wniosek o sfinansowanie szkoleń.

W powiecie żagańskim w środę, 28 października, wstrzymano przyjmowanie wniosków od osób, które chciałyby otrzymać dotację na założenie własnej firmy. O taką pomoc nie mogą się już starać osoby powyżej 30. roku życia. Dla osób poniżej 30. roku życia nie ma już także środków na refundacje kosztów wyposażenia stanowiska pracy.

Jeszcze tylko do dzisiaj (piątek, 30 października) PUP w Żaganiu przyjmuje wnioski o pieniądze na szkolenia w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Do podziału jest około 40 tys. zł.

W żarskim PUP przyjmowane są wnioski o każdą pomoc dla bezrobotnych. Jedynie w przypadku dotacji na założenie własnej firmy, pieniądze zostały już do podziału tylko dla osób powyżej 30. roku życia.

Oba PUP-y, w Żaganiu i Żarach, nie ograniczają przyjęć bezrobotnych. Trzeba jednak pamiętać, że na spotkanie trzeba się wcześniej umówić. Obowiązkowa jest także maseczka i dezynfekcja rąk.

Napisz komentarz »