REKLAMA

Gospodarka

Rusza nowe centrum

Opublikowano 30 października 2020, autor: bj

Od czwartku, 5.11., otwiera się Centrum Handlowe A10 przy ul. Moniuszki w Żarach. Najpierw ruszy Action, Jysk, Żabka, Big Star i Lotto. Kolejne sklepy pojawią się tutaj wiosną.

Jysk zostanie przeniesiony z ul. Artylerzystów (róg Ułańskiej). Pojawi się tu też kolejna Żabka, największa w Żarach. Na powierzchni 250 mkw. powierzchni zagości Big Star. Od czwartku, 5.11., będzie w mieście nowa marka, czyli sklep pod szyldem Action – z chemią, artykułami przemysłowymi, zabawkami. Firma zapowiadała uruchomienie sklepu na wczoraj, 29.10. Ostatecznie jednak ze względów na to, że nie udało się dopiąć spraw formalnych związanych z odbiorami technicznymi, data otwarcia została przesunięta na 5.11.

Zaczynają teraz, skończą wiosną

– To pierwsze punkty, jakie zostaną uruchomione teraz. Pozostałe, a będzie ich razem 12, otwarte zostaną wiosną – informuje Adam Kuczma z firmy K-Invest, właściciel terenu w Żarach.

Całość miała ruszyć od sierpnia 2020 r., ale inwestycję i plany handlowców powstrzymała epidemia.

Centrum Handlowe A10 znajduje się u zbiegu ulicy Moniuszki, Lotników i Strzelców w Żarach. Już teraz wiadomo, że w centrum, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, nie pojawi się sklep zoologiczny, z artykułami dziecięcymi i elektroniką, czyli EURORTVAGD (ta sieć wybrała lokalizację przy ul. Katowickiej). Za to otworzy się drogeria znanej sieci, dotychczas nieobecna w Żarach. Prowadzone są też negocjacje z siecią „Pizza Hut”.

Centrum, podobnie do funkcjonującego StopShop przy skrzyżowaniu ul. Artylerzystów i Przeładunkowej, nie ma wspólnego wejścia ani pasażu.

Całość jest otoczona dużym parkingiem. Przy centrum znajdzie się pierwsze w Żarach miejsce do ładowania aut elektrycznych. Dla kierowców będą dostępne 4 ładowarki.

Od strony ul. Strzelców jest chodnik i zatoka postojowa. Dojazd do centrum jest możliwy zarówno od strony ul. Strzelców, jak i Moniuszki.

Napisz komentarz »