REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Szef WOPR-u walczy o życie

Opublikowano 30 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Krystian Rębacz, prezes żagańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ma COVID-19. Podłączony do respiratora, walczy o życie w szpitalu.

52-letni mieszkaniec Żagania miał objawy grypopodobne dwa tygodnie temu. Test wykazał u niego zakażenie koronawirusem. Jego stan pogorszył się w sobotę, 24 października. Zaczął mieć duszności, trafił na oddział żagańskiego szpitala.

– Dzień później mąż dostał zapaści. Obecnie, podłączony do respiratora, walczy o życie – mówi jego żona, Elżbieta Rębacz.

Pani Elżbieta postanowiła znaleźć lek o nazwie remdesivir, który jest skuteczny w walce z COVID-19. Akcja jego poszukiwania trwa od poniedziałku, 26 października.

– Gdy dowiedziałam się, że ten lek jest szansą dla męża, postanowiłam szukać pomocy.  W trakcie poszukiwań, od lekarza wrocławskiego szpitala dowiedziałam się, że w tej fazie choroby lek nie jest skuteczny. Może pomóc, ale tylko we wstępnym etapie zakażenia COVID-19. Jeśli jednak ktoś go znajdzie, to oddam go do szpitala, niech pomoże innym chorym – mówi E. Rębacz.

Za pośrednictwem „Regionalnej” pani Elżbieta ostrzega czytelników, aby nie bagatelizowali takich objawów jak duszności, kaszel czy gorączka.

– Krystian nie ma chorób współistniejących. Dba o dietę, uprawia sport, jest zapalonym morsem. Mimo to, ciężko przechodzi zakażenie – mówi i apeluje do żaganian: – Pilnujcie się, proszę! Przestrzegajcie dystansu społecznego, unikajcie tłumów, noście maseczkę, myjcie często ręce – apeluje pani Ela, która w kwarantannie i domowej izolacji czeka na dobre wieści ze szpitala.

Napisz komentarz »