REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Albinos szukał dziewczyny

Opublikowano 30 października 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Mieszkańcy Żar nie dowierzali własnym oczom! Wyjątkowe zwierzę spacerowało ulicami miasta.

To duch czy żywe zwierzę? Mieszkańcy Żar, którzy spotkali daniela albinosa, mieli wyjątkowe szczęście! W poniedziałkowy (26.10) wieczór na żarskich ulicach można się było natknąć na nietypowego zwierzaka. Najpierw był widziany na ul. Kaszubskiej. Stamtąd przewędrował na rondo przy ul. Witosa. Potem wybrał się w stronę Lidla przy obwodnicy.

Rzadki okaz

Zwierzęta albinosy na świat przychodzą bardzo rzadko. Według wyliczeń przyrodników, tylko 1 zwierzę na 10 tys. rodzi się z tą rzadką cechą. Żarski daniel, oprócz białej sierści, odznaczał się też wyjątkowym spokojem. Nic sobie nie robił z obecności ludzi i spacerował ulicami miasta.

Czego tak szukał?

Danielowi znudziło się życie w lesie. Szczęścia postanowił poszukać na żarskich ulicach. A czego mógł na nich szukać?

– Daniel przywędrował do miasta najprawdopodobniej w poszukiwaniu partnerki – mówi Jan Lesser, nadleśniczy Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie. – Albinosy mają dużo łagodniejszy charakter niż zwykłe daniele. Stąd ten niemal stoicki spokój – wyjaśnia nadleśniczy.

Mieszkańcy o niezwykłym gościu na żarskich ulicach zawiadomili policję. Ci eskortowali zwierzaka z powrotem do lasu. Lepiej niech tam szuka sobie nowej dziewczyny.

Napisz komentarz »