REKLAMA

Sport

Odmrażanie sportu

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Rząd nieco luzuje obostrzenia w sporcie.

Od 19 kwietnia możliwe będzie uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez polski związek sportowy. Możliwe będzie również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu ? przy zachowaniu limitu do 25 osób. Hale i kryte boiska nadal będą ograniczone wyłącznie do sportu zawodowego.

– To dobra informacja dla nas, bo będziemy mogli wznowić lub rozpocząć rozgrywki ligowe w niższych ligach piłkarskich, które działają na zasadach amatorskich  – mówi Robert Skowron, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Rozgrywki ligowe będą mogły dokończyć piłkarki ręczne Sokoła Żary. – Mimo wszystko, z trzech zaległych spotkań w Lubuskiej Lidze Młodziczek, realne jest rozegranie jednego, z Świebodzinem, który zadecyduje o tym, czy zdobędziemy medal. A to dlatego, że w długi  weekend majowy ruszają już ćwierćfinałowe mecze Mistrzostw Polski i nie będzie czasu na odrobienie zaległości – mówi Tadeusz Płóciennik z zarządu żarskiego klubu.

Do treningów będą mogli wrócić lekkoatleci i zapaśnicy żarskiego Agrosu.  – Cieszymy się, że zluzowano obostrzenia, przez które część naszych wychowanków nie mogła wziąć udział w kilku ostatnich imprezach – dodaje Bogdan Kępiński, dyrektor Agrosu.

Napisz komentarz »