Piast na fali

Opublikowano 30 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Dwie wygrane z rzędu, siedem goli. Piłkarze Piasta Iłowa odrabiają straty z początku sezonu.

W dwóch ostatnich meczach podopieczni Grzegorza Borkowskiego wygrali 3:1 z Pogonią Skwierzyną oraz – w minioną sobotę (24 października) – 4:1 ze Stalą Sulęcin.

– Po głupio straconych punktach w pierwszej części rundy, odrabiamy straty. Po dwóch wygranych z rzędu nastroje w zespole są dużo lepsze, nie mniej czeka nas ciężka walka o utrzymanie się w IV lidze – mówi G. Borkowski.

W meczu ze Stalą, Piast objął prowadzenie już w 3. minucie, po bramce Romana Hutyrii.  Gospodarze zamknęli rywali na ich połowie i non stop atakowali. Niestety, nie wykorzystali swoich sytuacji. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie, gdy na boisko wszedł  Ajadi Kamoli abiola. Nigeryjski napastnik co chwilę stwarzał zagrożenie pod bramką Stali i popisał się hattrickiem – do siatki trafiał w 66, 75 i 87. minucie. Goście odpowiedzieli trafieniem Michała Sobczaka w 77. minucie. W najbliższy weekend Piast pauzuje. W kolejnym czeka go derbowy pojedynek z Czarnymi Żagań.