REKLAMA

Komunikacja

Wyremontują plac?

Opublikowano 30 października 2020, autor: jb

Przedłuża się podjęcie decyzji, na co wydać 80 tys. zł z budżetu obywatelskiego gminy Małomice.

80 tys. zł jest do wydania tylko w Małomicach, bo sołectwa mają do podziału swój fundusz. Propozycje podziału pieniędzy zgłaszali mieszkańcy. Wpłynęło ich łącznie 14.

Część z nich przekracza możliwości budżetu. Za zbyt drogie do wykonania uznano m.in. adaptację pomieszczenia gospodarczego przy ośrodku zdrowia na gabinet lekarski, dostosowanie pomieszczeń po dworcu PKP dla Stowarzyszenia Małomickie Podziemie, Koło PZW i Iskry Małomice, remont budynku po byłej siedzibie Małomickiego Ośrodka Kultury, zakup fontanny, która miałaby stanąć nad zalewem, ustawienie napisu „Małomice” na skarpie przy zalewie.

– Koszt fontanny to około 120 tys. zł. Przy ośrodku zdrowia planujemy w przyszłym roku wybudować windę, która pomoże w dostaniu się do lekarza. Na dworcu PKP jest 7 okien, wymiana jednego kosztować będzie około 7-8 tys. zł, a całość trzeba uzgadniać z konserwatorem zabytków – wymienia burmistrz Małgorzata Sendecka.

Były też propozycje, na które urzędnicy już zabezpieczyli pieniądze. Mieszkańcy proponowali m.in. budowę przebieralni nad zalewem, budowę siłowni pod chmurką i placu zabaw przy osiedlu na ul. Żeromskiego.

– Przebieralnię już mamy w planach na przyszły rok, będą dwie. Jeżeli chodzi o osiedle, to przy dofinansowaniu Stowarzyszenia Bory Dolnośląskie, mamy już na pierwszą połowę roku zaplanowaną budowę placu zabaw i terenu rekreacyjnego dla seniorów – dodaje burmistrz.

Ze wszystkich zgłoszonych propozycji najbardziej prawdopodobna wydaje się modernizacja placu przed Urzędem Miasta.

– W urzędzie na ten temat już rozmawiamy. Chcielibyśmy do dyskusji zaprosić mieszkańców, ale przez epidemię nie są zainteresowani, żeby przychodzić do urzędu. Trzeba znaleźć dobry pomysł na tę modernizację. Może zmianę nasadzeń, inne rozmieszczenie ławek – dodaje M. Sendecka.

Napisz komentarz »