REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Potrącona na pasach

Opublikowano 23 października 2020, autor: bj

Na przejściu dla pieszych na ul. Wieniawskiego bus potrącił 81-letnią kobietę.

Do wypadku doszło w czwartek, 22.10., rano, przy ul. Wieniawskiego w Żarach. Biały renault master na pasach potrącił starszą kobietę.

– Usłyszałem hałas i krzyk, dlatego wybiegłem z domu zobaczyć, co się dzieje – opowiada Artur Śniatecki, mieszkaniec osiedla muzyków.

Zobaczył kobietę leżącą przy przejściu dla pieszych, na jezdni i podbiegającego do niej kierowcę busa, który ją potrącił.

– Poprosiłem, żeby jej nie ruszali. Znam tę panią, wiem, że ma kłopoty ze zdrowiem. Poza tym uskarżała się na ból obojczyka. Choć trudno się było z nią porozumieć, bo nie miała sobie aparatu słuchowego, którego normalnie używa – opowiada pan Artur.

Ktoś zadzwonił po karetkę.

– Dyspozytor powiedział, żeby ją delikatnie posadzić na ławce. Ja zauważyłem przejeżdżający wóz Straży Miejskiej. Poinformowałem ich, co się stało – dodaje pan Artur. Rozmawiał z kierowcą renault master. – Mówił, że oślepiło go słońce i nie zauważył tej pani na przejściu.

Strażnicy włączyli sygnalizację i zablokowali drogę, po chwili pojawił się też policyjny radiowóz, a w ślad za nim karetka.

Przejechał po palcach

Karetka zabrała kobietę na SOR 105. Szpitala Wojskowego.

– Poszkodowana ma 81 lat. Jej obrażenia po badaniach okazały się na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Badamy okoliczności potrącenia – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Mieszkańcy osiedla mówią, że znają kobietę, mieszka po sąsiedzku.

– Ona często chodzi, ale powolutku. Raczej na przejście nie byłaby w stanie wtargnąć – mówi pani Ewa, mieszkanka osiedla. I dodaje: – Aut jeździ  tu dużo, bo tu szkoła, basen, sklepy, dużo ludzi mieszka.

– Sprawa 24-letniego kierowcy trafi do sądu. Mężczyzna był trzeźwy – kończy A. Berestecka.

Napisz komentarz »