REKLAMA

Kultura, Oświata

Nauka w czasach zarazy

Opublikowano 23 października 2020, autor: bj

Wirus dopadł dwie dyrektorki, kilkoro nauczycieli i pomoc nauczyciela w szkołach średnich i placówkach oświatowych podlegających Starostwu Powiatowemu w Żarach.

Zakażona wicedyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pomoc nauczyciela w Zespole Szkół Specjalnych i 5 osób z Zespołu Szkół Budowlanych, łącznie z dyrektorką Ewą Styś.

Poza tym 22 osoby są nieobecne z powodu L4 w czterech powiatowych placówkach oświatowych, które pracują w trybie stacjonarnym, czyli Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Zespole Szkół Specjalnych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żarach oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubsku.

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zakażona koronawirusem jest wicedyrektorka.

– Moja zastępczyni czuje się bardzo dobrze. Poza problemami z węchem i smakiem, nie ma innych objawów. Nie ma jej od wtorku, 13.10. Do pracy wraca w poniedziałek, 26.10. – informuje Lucyna Hoffman-Czyżyk, dyrektorka PP-P. I dodaje: – Mamy jeszcze jednego pracownika na kwarantannie, w związku z przypadkiem zakażenia w jego najbliższej rodzinie.

W jaki sposób mogło dojść do zainfekowania?

– Nie sądzimy, by mogło to się zdarzyć w poradni. Wcześniej moja zastępczyni była na urlopie. Przyszła potem tylko na jeden dzień. Zgodnie z decyzją Sanepidu, jesteśmy objęci nadzorem epidemiologicznym – dodaje L. Hoffmann-Czyżyk.

W Zespole Szkół Specjalnych koronawirusa ma pomoc nauczyciela.

– Nasza pracownica przebywała na zwolnieniu lekarskim. Nie było zaleceń dotyczących innych pracowników. Tak naprawdę, w niedzielę, 18.10., minął już czas kwarantanny wynikający z daty ostatniego kontaktu – uspokaja Magdalena Gruca, dyrektorka ZSS.

Na kwarantannie przebywają też uczniowie – 4 z Zespołu Szkół Ekonomicznych, 2 z ZSB, 2 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach i 3 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku.

Napisz komentarz »