REKLAMA

Komunikacja

Kujawska na ostatniej prostej

Opublikowano 23 października 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Ulica Kujawska w Żarach jest już prawie gotowa. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Drogę czekają jeszcze odbiory techniczne, dopiero wtedy zostanie oficjalnie oddana do użytku.

Ulica Kujawska ma już położoną ostatnią warstwę asfaltu, czeka ją jeszcze malowanie i dokończenie ostatnich elementów przy chodnikach.

– W środę, 21.10., położyliśmy ostatnią warstwę ścieralną na asfalt – mówi Łukasz Jóźwiak, kierownik robót budowlanych z firmy „Kambud”. – To musi teraz dobrze wyschnąć i wtedy będziemy malować przejścia dla pieszych i linie na jezdni. Myślę, że to będzie po Wszystkich Świętych. Zostanie też wykonanie prac wykończeniowych. Przy studzienkach trzeba dokończyć chodniki. Potem czekają nas jeszcze odbiory i cała papierologia, dlatego choć droga wydaje się już niemal gotowa i dopuszczamy ruch mieszkańców i klientów do pobliskich firm, to termin jej oddania, czyli 22 listopad, nie zostanie przyspieszony – dodaje.

Da się jechać

Ulica Tatrzańska jest już przejezdna na wszystkich odcinkach, także na ostatnim remontowanym fragmencie, czyli skrzyżowaniu z ulicą Tatrzańską.

– Mamy jeszcze do przygotowania przejścia dla pieszych. Będą przy ulicy Tatrzańskiej, tak jak do tej pory i przy ulicy Słowiańskiej. Kolejne dwa będą w pobliżu ulicy Śląskiej – mówi Ł. Jóźwiak.

Koszt wybudowania ulicy Kujawskiej to niemal 10 mln zł. Za tę kwotę powstało 8000 mkw. nawierzchni, z tego 70 metrów pod wiaduktem na ulicy Witosa. Wybudowano też ścieżkę rowerową. Ulica ma nowe zatoczki parkingowe i oświetlenie.

Napisz komentarz »