REKLAMA

Kronika policyjna

Ukradi audi z parkingu Swiss Krono

Opublikowano 23 października 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Audi a4 warte 50 tys. zł zostało skradzione w poniedziałek (19.10) z parkingu dla pracowników Swiss Krono.

Bartosz przyjechał do pracy swoim audi a4 combi i zostawił je na parkingu dla pracowników Swiss Krono.

– Zaparkowałem na naszym pracowniczym parkingu, kiedy wyszedłem z pracy po 16.00, już go nie było – opowiada Bartosz. – Udało się obejrzeć monitoring. Niestety, kamery są obrotowe, więc nie widać dokładnie całego zdarzenia. Na nagraniu widać, jak na parking wjeżdża stary mercedes. I od razu podjeżdżają do mojego audi. O godzinie 10.53 na monitoringu nagrało się, jak wyjeżdżają już dwa samochody. Mercedes i moje audi, jedno za drugim – opowiada właściciel samochodu.

Charakterystyczna wersja

Bartosz jest fanem motoryzacji, bardzo dbał o swój samochód.

– Był serwisowany, wysprzątany i dopieszczony. Uwielbiam ten samochód i bardzo o niego dbam. Mam go od wiosny 2018 roku, samochód był teraz wart około 50 tys. zł – dodaje.

Skradzione audi a4 w combi to charakterystyczna wersja „shadow”, czyli cień. Wszystkie elementy były czarne. Począwszy od karoserii, przez felgi i szyby po znaczek marki na samochodzie.

– Na zewnątrz jest czarne, a w środku jasne. W Żarach nie było drugiego takiego samochodu, był dość charakterystyczny i bardzo ładny, myślę, że komuś się spodobał i został skradziony na zamówienie – stwierdza Bartosz.

Właściciel audi musiał być wcześniej obserwowany. Na monitoringu widać, jak mercedes, zanim podjechał pod audi, zatrzymał się na chwilę, mijając się w bramie z innym samochodem.

– Widać, jak chwilę rozmawiają. Nie wiadomo, czy to zbieg okoliczności i ktoś spotkał znajomego, czy złodziei było więcej. Policja zabezpieczyła nagrania i je analizuje. Myślę, że ten mercedes na pewno był trefny, użyty tylko do kradzieży mojego samochodu. Bardzo chciałbym odzyskać samochód. Był za ładny, by skradziono go na części, ale niech złodzieje wymontują silnik i wstawią coś zastępczego, to ten samochód już będzie dla mnie praktycznie bezwartościowy… – złości się mężczyzna.

Sprawa kradzieży została zgłoszona na policję. Osoby, które wiedzą coś na temat kradzieży lub tego, gdzie znajduje się auto, mogą kontaktować się z policją lub bezpośrednio z właścicielem, pisząc do niego na Faceboku na profil – Bartosz Wa.

Napisz komentarz »