REKLAMA

Komunikacja

40 tys. na rowery

Opublikowano 23 października 2020, autor: Norbert Królik

Będą 3 nowe stacje rowerowe w Żarach. Powstanę w dzielnicy Kunice.

Wydawałoby się, że w czasie kryzysu każdy oszczędza, jak może. Nie dotyczy to jednak żarskich urzędników. Wpadli oni na pomysł, że w czasie pandemii rozwiną sieć rowerów miejskich. Wybudują trzy kolejne stacje do parkowania rowerów za 40 tys. zł. Stacje mają powstać na terenie Kunic. Jedna przy stadionie Unii, kolejna przy Orliku, a trzecia przy firmie Saint Gobain.

Jeżdżą do Kunic

– Analizowaliśmy trasy przejazdów rowerów miejskich i zauważyliśmy, że jeżdżą one również do Kunic – tłumaczył lokalizację nowych stacji radnym na komisji oświaty, kultury i sportu Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar.

Obecnie w Żarach jest 30 rowerów w sieci miejskich rowerów, które są rozlokowane w 7 stacjach na terenie miasta.

Po rozbudowie będzie 10 stacji. Tym samym wypożyczając np. rower w Kunicach będziemy mogli dojechać nim do Rynku, Cmentarza, a nawet basenu Wodnik. Jeżeli zmieścimy się w czasie 30 minut jazdy rowerem to nie zapłacimy nic, potem każda minuta kosztuje 5 groszy.

Na drogi kasy nie ma

Być może urzędnicy myślą, że jak mieszkańcy Kunic zaczną jeździć rowerami miejskimi, to przestaną narzekać na zaniedbane, niewyremontowane i w wielu miejscach nawet nieutwardzone drogi w tej części miasta. W końcu rowerem wszędzie się dojedzie, a za dodatkową opłatą (8 zł) można go zostawić w dowolnym publicznym miejscu.

Napisz komentarz »