REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Planują Żary

Opublikowano 23 października 2020, autor: Norbert Królik

Gdzie zbudują drogę, a gdzie powstaną fabryki. Gdzie postawimy dom, a gdzie będą parki. Trwają prace nad studium zagospodarowania przestrzennego Żar. Każdy może się wypowiedzieć w ankiecie przygotowanej przez urzędników.

Jakie będą Żary w przyszłości? Dużo zależy od planów przestrzennych, bo to one określają, gdzie i co może powstać. Obecnie w Żarach trwają konsultacje nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.

Urzędnicy przygotowali ankietę, w której mieszkańcy mogą się wypowiedzieć na temat ich pomysłów co do budowy m.in. nowych dróg. Ankietę w wersji elektronicznej znajdziemy pod adresem https://forms.nmaps.pl/um-zary.

Jednym z pomysłów jest wybudowanie drogi łączącej ulicę Serbską przy Swiss Krono z obwodnicą miejską na wysokości ul. Fabrycznej. Miałyby tam powstać dwa ronda łączące nową drogę z obwodnicą i ul. Serbską. Planiści poszli dalej i proponują aby ulicę Fabryczną za rondem im. Jerzego Wiśniewskiego wydłużyć w stronę ulicy Leśnej i doprowadzić do osiedla domów jednorodzinnych.

Połączyć Kunice z Koszarami

W ramach prac nad studium rozważa się także połączenie drogi w rejonie terenu byłej jednostki wojskowej przy ul. Żagańskiej z ul. Wojska Polskiego w terenach leśnych przed wjazdem do Kunic. Droga przebiegałaby przez tereny produkcyjno-usługowe, przecinała linię kolejową. Powstałby wówczas nowy przejazd kolejowy po wschodniej stronie ogródków działkowych. Droga byłaby skomunikowana również z al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Tatrzańskiej.  

Mieszkańcy mogą się również wypowiedzieć na temat budowy parkingu podziemnego w centrum miasta przed pałacem i zamkiem od strony centrum miasta oraz przekazać urzędnikom, czy w Żarach powinno powstawać więcej domów jednorodzinnych czy bloków.

Opinie mieszkańców zbierane są do 8 listopada.

Napisz komentarz »