REKLAMA

Sport

Zbiórka dla kolegi

Opublikowano 23 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Blisko 5 tys. zł udało się zebrać piłkarzom i działaczom Sprotavii Szprotawa na zabieg dla swojego najlepszego napastnika, Damiana Zięby.

Pieniądze zbierano podczas ostatniego meczu Sprotavii z Mieszkiem Konotop na stadionie przy ul. Sobieskiego. W zbiórkę włączyli się również piłkarze Moczynianki Moczyń, wsparcia udzieliła szprotawska Myjnia Eco- Para oraz wielu anonimowych darczyńców. 

– Z całego serca dziękujemy wszystkim kibicom, którzy wrzucali datki nie tylko do puszki podczas meczu, ale robili też przelewy – mówi Dariusz Marciniak, prezes Sprotavii. – Warto dodać, że przed meczem z Mieszkiem Konotop również nasi piłkarze i działacze zrobili zrzutę dla Damiana.

Damian Zięba doznał ciężkiej kontuzji podczas październikowego meczu pucharowego w Grabiku. Zerwał wiązadła w kolanie oraz uszkodził łękotkę. Diagnoza i kolejne informacje były fatalne – potrzebny jest zabieg rekonstrukcji więzadeł. Zawodnik Sprotavii na refundowany zabieg musiałby czekać kilka tygodni. Aby mógł wrócić do pełnej sprawności, zdecydował się na wykonanie go prywatnie. A to koszt ok. 10 tys. zł.

 – Damian jest już po zabiegu, który przebiegł bez żadnych komplikacji. Teraz przed niem długa rehabilitacja, ale mamy nadzieję że wiosną wróci na boisko i znów będzie budził postrach u naszych rywali – dodaje D. Marciniak.

Napisz komentarz »