REKLAMA

Samorząd

To nie jest dobry czas na referendum

Opublikowano 23 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Z powodu pandemii referendum w sprawie odwołania burmistrza Żagania i Rady Miasta stoi pod znakiem zapytania. Jest pomysł przełożenia go na początek przyszłego roku.

Czy referendum odbędzie się 15 listopada? Radni z opozycyjnego wobec burmistrza Żagania klubu „Ruch Mieszkańców – Nasze Miasto – Nasz Powiat” wystąpili (21.10) o przełożenie terminu.

– Wystąpiliśmy z prośbą do Sanepidu o opinię na temat zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców w związku z udziałem w referendum. Ze względu na eskalację zakażeń COVID-19, głosowanie powinno zostać przeniesione na inny termin – mówi w imieniu klubu radny Tomasz Kwarciński.

Jednocześnie klub wystosował pismo do burmistrza Andrzeja Katarzyńca, aby ten także zwrócił się z podobnym wnioskiem do Sanepidu. Jeśli powiatowy inspektor sanitarny uzna, że istnieje realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców, wtedy komisarz wyborczy przełoży termin referendum, które zgodnie z przepisami musi odbyć się w najbliższych trzech miesiącach, począwszy od 15 listopada. W tej sytuacji referendum odbyłoby się najpóźniej 14 lutego przyszłego roku.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 451

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »