REKLAMA

Kultura, Oświata

Koronawirus zamknął przedszkola

Opublikowano 23 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie przedszkola oraz żłobek zostały zamknięte. U wychowawców wykryto koronawirusa.

COVID-19 stwierdzono już w ubiegłym tygodniu u dwóch nauczycielek Przedszkola nr 2, które wraz z Przedszkolem nr 3 oraz Żłobkiem nr 1 wchodzi w skład Zespołu Przedszkolnego przy ul. Skarbowej. W poniedziałek, 19.10., dzieci mogły wrócić na zajęcia. Ale tylko na chwilę. Okazało się, że kolejny pracownik, tym razem żłobka, ma wirusa.

 – Wydaliśmy decyzję o zamknięciu Zespołu Przedszkolnego na 10 dni, do 28 października – potwierdza Jacek Stępień,dyrektor żagańskiego Sanepidu.

Kwarantanną objęto 23 dzieci z młodszej grupy.

– Pod nadzorem epidemiologicznym jest grupa starsza dzieci uczęszczających do żłobka oraz siedem grup przedszkolaków – mówi Mariusz Krugły z Urzędu Miasta. – Na kwarantannie jest też czworo pracowników przedszkola i pięcioro ze żłobka. Kolejnych siedmiu pracowników Zespołu Przedszkolnego jest obecnie na zwolnieniach lekarskich.

Koronawirus w Siódemce

Z powodu COVID-19 Sanepid zamknął w środę, 21 października, również Przedszkole nr 6, przy ul. Żarskiej.

– Koronawirusa ma jeden z wychowawców pracujących z przedszkolakami, z którymi zajęcia miały też trzy inne osoby. Dzieci z grupy zakażonego nauczyciela są w kwarantannie, trzy kolejne grupy są pod nadzorem epidemiologicznym – zdradza M. Krugły. – Ale to nie wszystko. Czekamy na wynik testu, jaki wykonano u kucharki tego przedszkola. Kobieta miała objawy podobne do tego, jakie występują przy COVID-19. Jeśli wynik będzie pozytywny, przedszkole może być zamknięte na dłużej.

Koronawirus atakuje również w Szkole Podstawowej nr 7. W środę, 21 października, okazało się, że zakażony jest jeden z nauczycieli.

Napisz komentarz »