REKLAMA

Komunikacja

Ratuszowa jak po grudzie

Opublikowano 23 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Przedłuża się remont ul. Ratuszowej w Żaganiu. Mieszkańcy doczekają się wymiany kostki brukowej na… kostkę brukową. To wszystko za 1 mln 117 tys. zł.

Centrum Żagań nadal zakorkowane. Wszystko przez przedłużający się remont Ratuszowej, który pierwotnie miał się skończyć latem. Przez pandemię inwestycja ruszyła z opóźnieniem.  Pomimo podpisania umów i przekazania placu budowy w marcu, wykonawca rozpoczął remont dopiero dwa miesiące później. Roboty zostały przedłużone do 30 listopada, choć mieszkańcy  podkreślają, że mogłyby zostać skończone znacznie szybciej, gdyby prace odbywały się codziennie.

– Często jest tak, że budowa stoi całymi godzinami. Nic się nie dzieje – mówi nasz czytelnik.

Tak było np. w środę, 21 października.

Ratuszową remontuje firma ABM z Jędrzychowic, która za 1 mln 117 tys. zł wymienia kostkę brukową i chodniki. Droga zostanie odwodniona i na nowo oznakowana, pojawi się też nowa zieleń.

Znacznie dłużej potrwa budowa 12 miejsc parkingowych przy ul. Ratuszowej. Urząd Miasta musiał zlecić badania archeologiczne, przetarg ma zostać rozstrzygnięty w najbliższym czasie. Badania są konieczne ze względu na odkrycie korony murów i posadzek pierzei kamienic rozebranych w okresie powojennym.

 – Zgłosił się jeden oferent. Umowę z wykonawcą Ratuszowej mamy tak podpisaną, że w ciągu 30 dni od dnia zakończenia badań archeologicznych powstaną miejsca parkingowe – informuje Agnieszka Fedorowicz, p.o. naczelnika wydziału inwestycji i zagospodarowania przestrzennego Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »