REKLAMA

Samorząd

Co z inwestycjami?

Opublikowano 23 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Spośród sześciu żagańskich inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego 2020 realizowane są jeszcze cztery. Urzędnikom nie uda się wszystkiego wykonać w tym roku.

Urzędnicy oszacowali, że wydadzą na wszystkie zadania ok. 595 tys. zł. Do tej pory, za 54 tys. 615 zł wykonano tylko parking na sześć miejsc na osiedlu przy ul. Bema oraz zorganizowano we wrześniu imprezę muzyczną Żagań Underground Fest (za 41,5 tys. zł). Mieszkańcy czekają jednak na największe zadania.

Mimo że do końca roku zostały dwa miesiące, część inwestycji z budżetu obywatelskiego, na które głosowali żaganianie, nadal jest w powijakach. Ciągle trwają przygotowania do budowy placu rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 (za 195 tys. zł). Jak ustaliła „Regionalna”, temat utknął u Lubuskiego Konserwatora Zabytków.

– Opracowaliśmy projekt budowlany i  wystąpiliśmy do Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o udzielenie pozwolenia na prowadzenie robót. Konserwator przedłużył nam termin załatwienia sprawy do końca tego tygodnia. Czekamy na decyzję, aby zgłosić rozpoczęcie budowy – informuje Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Urzędowe formalności przedłużają się również w sprawie odbudowy pomnika ? krzyża wotywnego Księżnej Doroty Talleyrand w parku pałacowym (za 55 tys. 350 zł). Urzędnicy opracowali projekt budowlany i wystąpili we wrześniu do Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o udzielenie pozwolenia na prowadzenie robót.

– Wniosek został uzupełniony 14 października. Czekamy na decyzję. To zadanie, z uwagi na wydłużające się uzgodnienia konserwatorskie, najprawdopodobniej zostanie zakończone w roku przyszłym – dodaje rzeczniczka.

Za to końca dobiegają prace w rejonie ulic Słowackiego i Keplera (za 180 tys. zł). Tam mieszkańcy doczekają się uporządkowania podwórka. Zyska ono nową nawierzchnię z kostki, pergole śmietnikowe oraz zieleń. 

Czwartym z prowadzonych jeszcze zadań jest adaptacja sali na potrzeby izby pamięci w Szkole Podstawowej nr 4 za 58 tys. zł, ma się zakończyć w listopadzie tego roku.

Napisz komentarz »