REKLAMA

Kronika policyjna

Obrabował komis

Opublikowano 23 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Na ok. 5 tys. zł wycenił straty właściciel salonu komórkowego w Żaganiu. Złodziej wybił szybę w ladzie i ukradł akcesoria do telefonów.

Jego łupem padły m.in. etui na telefony i ładowarki. Złodziej włamał się do komisu z telefonami komórkowymi przy ul. Warszawskiej w nocy z 18 na 19 października.

– Wybił szybę i zabrał towar z jednej z półek sklepowej witryny – mówi Marcin Jurałowicz, właściciel salonu. – Straty związane z kradzieżą, zniszczeniem szyby i montażem nowej wyceniam na ok. 5 tys. zł. Obecnie policja ustala sprawcę na podstawie monitoringu zarówno sklepowego, jak i zewnętrznego, miejskiego. Mam nadzieję, że jego schwytanie to tylko kwestia czasu.

Pan Marcin dodaje, że to już drugi skok na jego sklep. W grudniu ubiegłego roku złodziej okradł salon po drugiej stronie ul. Warszawskiej. Wyrwał zamki w drzwiach i wszedł do środka. Ogołocił komis na ok. 10 tys. zł. Złodziej ukradł wtedy ładowarki, pokrowce i etui na telefony, głośniki, kable, kasę fiskalną, terminal, kalkulator, a nawet stary komputer warty ok. 100 zł!

Napisz komentarz »